Прибутковість майнінгу «криптовалюти Дурова» виявилася вдвічі вищою, ніж Ethereum

Три роки тому засновник Telegram П. Дуров анонсував запуск блокчейн-платформи TON із власними токенами Gram. Підприємець провів ICO. Інвестори надали йому 1,7 млрд. USD. Через претензії, що виникли у керівництва Комісії з цінних паперів США, Дурову довелося відмовитися від проекту. За позовом юристів SEC суд заборонив Telegram розповсюджувати Gram.

Проект TON офіційно закрито. Всі напрацювання були передані Дуровим проекту з відкритим кодом. Вони були використані для створення блокчейна цифрової валюти Toncoin. Протягом останніх кількох місяців вона набула у криптомайнерів особливої ​​популярності. Минулого тижня на кількох великих тематичних YouTube-каналах з’явилися мануали з майнінгу Toncoin.

 

Адміністрація YouTube-каналу ПРО100 Майнінг стверджує, що видобуток Toncoin за допомогою графічних адаптерів із лінійки NVIDIA RTX 3000 LHR здатна приносити щодобово по 6,6 USD. Для порівняння: прибутковість майнінгу Ethereum за допомогою цих відеокарт становить 3 USD. При використанні картки A 3080 Ti майнінг Toncoin приноситиме по 14 USD на добу проти 5,7 USD при видобуванні ETH.

Toncoin можна майнути за допомогою морально застарілих графічних адаптерів, що мають невеликий обсяг пам’яті. Для видобутку Ethereum такі відеокарти не підходять.

Варто відзначити, що нова криптовалюта припала до смаку далеко не всім криптомайнерам. За словами блогера Serega Soleniy miner, система комісій, що використовується в мережі, є непрозорою. Крім цього, алгоритм хешування у Toncoin не захищений від ASIC-девайсів, здатних зробити її майнінгом за допомогою графічних адаптерів нерентабельним. Зростання популярності криптовалюти спричинить збільшення хешрейту. В результаті, доходи криптомайнерів знизяться.

IT PediY: