Telegram ввімкнув автоматичний обхід цензури в Білорусі

Після виборів президента в Білорусі, що пройшли днями, на території країни почалася хвиля протестів, які захопили буквально всю країну. Місцеві жителі вважають вибори сфальсифікованими, вимагаючи проведення чесних виборів і зняття звинувачення з усіх політичних в’язнів, в тому числі кандидатів у президенти. На тлі такого стану справ влада країни почала відключати інтернет на території всієї держави, а разом з тим, блокувати доступ до різних популярних сервісів, через які люди можуть спілкуватися один з одним. Як наслідок, на території держави вже не працюють такі популярні і поширені сервіси для спілкування, як Facebook, Instagram і WhatsApp, і це лише невелика частина із загального списку.

Аби місцеві жителі могли спілкуватися один з одним і розповідати правду про все, що зараз відбувається в Білорусі, творець месенджера Telegram Павло Дуров оголосив про те, що його програмне забезпечення ввімкнуло для всіх користувачів автоматичний обхід цензури на території цієї країни . Нова можливість підключається автоматично, дозволяючи користувачам користуватися месенджером. Влада країни тепер не зможе ніяк заблокувати даний месенджер. Наголошується, що зв’язок на території країни все ще дуже нестабільний, тому час від часу месенджер може бути недоступний через відсутність доступу до глобальної мережі.

Як повідомляють громадяни Білорусі, на території країни регулярно відключається інтернет, в зв’язку з чим неможливо вийти в глобальну мережу . Президент Білорусі Олександр Лукашенко стверджує, що в несправності роботи глобальної мережі винні виключно вузли зв’язку, що знаходяться за межами країни. Проте, міжнародне IT-співтовариство запевняє, що ніяких неполадок в мережі немає, а виникли проблеми виключно через білоруських провайдерів і операторів зв’язку, які отримали вказівку від влади негайно блокувати всі канали зв’язку.


Робиться це, як повідомляється, з метою обмеження можливості людей спілкуватися між собою. Влада країни побоюється, що протестуючі через Telegram і інші месенджери можуть спілкуватися один з одним, координуючи між собою дії. Масові проблеми в роботі інтернету на території Білорусі почалися 9 серпня, в день виборів президента. З тих самих пір вони виникають регулярно, переважно у вечірній і нічний час, коли протестувальники місцеві жителі збираються великими натовпами, вимагаючи від влади проведення чесних виборів і припинення насильницьких дій по відношенню до громадян країни. За словами адміністрації Telegram, сервіс буде робити все, що в його силах, щоб залишатися доступним в країні, де існує тотальна цензура в глобальній мережі і за її межами.

Айті Няша: