Компанія Surfshark склала рейтинг Цифрової якості життя (Digital Quality of Life, DQL) в 2020 році. Це дослідження охоплює 85 країн, в яких проживає 81% населення Землі (близько 6,3 млрд чоловік).
При складанні індексу DQL дослідники оцінюють якість і доступність інтернету, електронну безпеку, урядові онлайн-послуги та електронну інфраструктуру. В цьому році дослідники прийшли до висновку, що 7 з 10 країн з найвищим показником цифрової якості життя знаходяться в Європі, при цьому Данія займає лідерну позицію. У регіональному відношенні Канада виділяється як країна з найвищою якістю цифрового життя в Північній і Південній Америці, в той час як Японія займає найвищі позиції в Азії. Серед країн Африки люди в Південній Африці користуються найвищою якістю своєї цифрового життя, тоді як Нова Зеландія краща в Океанії, випереджаючи Австралію в різних цифрових областях.
Дослідники з’ясували, що найбільш якісним інтернетом може похвалитися Сінгапур, за ним слідують Швеція і Нідерланди. У той же час найбільш доступний інтернет-доступ можна зустріти в Ізраїлі, Канаді та Азербайджані.
Великобританія, Франція і Литва виділяються в усьому світі своєю електронною безпекою, в той час як Сінгапур, Великобританія і США лідирують у просуванні послуг електронного управління. У плані розвитку електронної інфраструктури лідерами стали Об’єднані Арабські Емірати, Швеція і Данія.
Дослідження Цифрової якості життя показало, що жодна з досліджених країн не подолала поріг 0,8, і жодна країна не потрапила до трійки лідерів за всіма параметрами, що свідчить про можливості поліпшення у всіх цифрових областях.
У 2020 році в рейтингу Цифрової якості життя Україна посіла 65-е місце з індексом 0,47. При цьому наголошується, що в нашій країні якість життя нижче середнього. Україна в цьому рейтингу відстає від своїх сусідів – Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Росії – країн, які в індексі DQL’20 займають більш високі позиції, ніж Україна.
Україна займає 42-е місце в світі за доступністю інтернету (враховується загальний показник для широкосмугового та мобільного інтернет-доступу), хоча і випереджає за цим показником деяких сусідів, таких як Румунія, Словаччина і Чехія. За якістю інтернету Україна знаходиться на 60-му місці. У той час як мобільний і широкосмуговий інтернет в Україні відносно стабільний, швидкість як мобільного, так і широкосмугового інтернету негативно впливає на загальну якість інтернету.
Що стосується електронної безпеки, Україна займає 42-е місце. Невисока позиція пояснюється неефективними законами у сфері захисту даних. У той же час наша країна займає 49-е місце з точки зору кібербезпеки.