додомуМобільні операториАбоненти Lifecell, Vodafone та Київстар будуть «поставлені на облік» із прив'язкою номерів

Абоненти Lifecell, Vodafone та Київстар будуть «поставлені на облік» із прив’язкою номерів

Упродовж найближчих кількох років Кабінет міністрів планує поставити на облік усі легально ввезені в країну мобільні пристрої та телефонні номери українських абонентів. Мобільні оператори, що працюють на телекомунікаційному ринку України, будуть зобов’язані відмовляти у наданні послуг зв’язку «підозрілим» абонентам. Щодо іноземних громадян, то вони зможуть користуватися мобільним зв’язком не більше трьох місяців.

Депутати Верховної Ради проголосували проект закону №6183. Автори стверджують, що метою законодавчої ініціативи є захист державних інтересів. Реєстрація всіх абонентів у спеціальному реєстрі збільшить щорічні бюджетні надходження на 2 млрд. грн.

У разі підписання законопроекту В. Зеленським він діятиме з 1 липня наступного року. До цього часу мобільні оператори, що працюють на українському ринку, будуть зобов’язані налагодити автоматизований облік ідентифікаторів. Крім цього, Lifecell, Vodafone та Київстар візьмуть на себе зобов’язання щодо обмеження доступу до послуг зв’язку, зазначених у законі, категоріям абонентів.

Законопроект передбачає створення трьох реєстрів. До «білого» реєстру вноситимуться мобільні пристрої, які можуть експлуатуватися на території країни без жодних обмежень. У сірому реєстрі будуть знаходитися гаджети, тимчасово допущені до експлуатації в мережах українських операторів. До «чорного» реєстру будуть вносити смартфони та абонентів, які мають бути відключені від мереж операторів.

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніше

Недавні коментарі