додомуAndroidOppo запатентувала смартфон з надшвидкою передачею даних видимим світлом Li-Fi (до 20...

Oppo запатентувала смартфон з надшвидкою передачею даних видимим світлом Li-Fi (до 20 Гбіт / с)

Веб-ресурс LetsGoDigital, який часто публікує якісні тривимірні моделі мобільних новинок, звернув увагу на один зі свіжих патентів Oppo, в якому описується смартфон з підтримкою Li-Fi – більш швидкісний альтернативі Wi-Fi.

Бездротова технологія швидкої передачі даних світлом Li-Fi  передбачає використання світлодіодної лампочки в якості модему. Розробки ведуться кілька останніх років, а в минулому році компанія Philips Hue представила інтернет-лампочки для корпоративного сегменту, які здатні передавати дані зі швидкістю 250 Мбіт / с.

Oppo запатентувала смартфон з надшвидкою передачею даних видимим світлом Li-Fi (до 20 Гбіт / с)

На відміну від уже добре знайомої технології Wi-Fi, що працює на радіохвилях, технологія Li-Fi використовується для передачі даних світло (видиме світло електромагнітного спектра від 400 до 800 ТГц) – звідси і назва Light Fidelity. Передавач в даному випадку є білий світлодіод високої яскравості, а приймачем – кремнієвий фотодіод. До слова, світлодіодні лампочки можуть мерехтіти на дуже високих швидкостях, нерозпізнаних людському оку.

Головні переваги технології Li-Fi – більш висока швидкість передачі даних, стабільність з’єднання і безпека. Швидкість передачі даних в системах Li-Fi може досягати 20 Гбіт / с, що можна порівняти з високошвидкісними дротовими інтерфейсами USB 3.2 і HDMI 2.0. Мінуси – дальність ефективної дії (всього 10 метрів проти 32 метрів у Wi-Fi) і фундаментальні обмеження (світло не проходить через стіни, хоча це плюс для безпеки, і на вулиці при сонячному світлі технологія не працює).

Oppo запатентувала смартфон з надшвидкою передачею даних видимим світлом Li-Fi (до 20 Гбіт / с)

Патент Oppo описує смартфон з двома фотодіодами – на верхній межі і на задній панелі, поруч з камерою. Ймовірно, це зроблено для забезпечення роботи технології незалежно від положення смартфона щодо джерела сигналу.

Наявність патенту зовсім не означає, що Oppo обов’язково випустить такий продукт, але і ймовірність виключати не можна. З урахуванням обмежень Li-Fi в споживчих пристроях можна розглядати скоріше як доповнення до Wi-Fi, а не його повноцінну заміну.

У наступному році очікується впровадження Wi-Fi 6E, що дозволить задіяти діапазон 6 ГГц і повністю розкриє потенціал стандарту Wi-Fi 6. Крім того, прямо зараз йде розробка наступної версії Wi-Fi 7, яка повинна забезпечити швидкість передачі даних до 30 Гбіт / с.

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніше

Недавні коментарі