Журналісти CNBC провели опитування серед заможних мільйонів (1981-1996 рр.) з метою з’ясування їхнього ставлення до цифрових валют. Учасниками дослідження стали представники покоління Y, які мають активи вартістю від 1 млн USD.
Деталі
Як виявилося, криптовалютні заощадження мають 83% респондентів. За словами 53% опитаних, половину стану вони вважають за краще зберігати у цифровій валюті. Ще 1/3 мільйонів-мільйонерів зберігає в криптовалюті 75% свого статку.
Для порівняння, серед заможних бебі-бумерів віртуальні валюти мають лише 4%. Під бебі-бумерами прийнято розуміти людей, що народилися 1943-1962 рр. Серед представників покоління X частка респондентів, які не мають жодних токенів, перевищує 75%. До покоління X відносяться люди, що народилися в 1963-1980 р.р.
биткоін
Проведене журналістами CNBC соцопитування показало, що мільйонери у віці ставляться до цифрових валют з скепсисом, що погано приховується. Вони вважають за краще вкладатися в більш консервативні активи. Тим часом багато заможних мільйонерів стали доларовими мільйонерами саме завдяки вкладенням у цифрові валюти. Свого часу вони чітко оцінили перспективи криптовалютного ринку. Це дозволило мільйонеям сколотити мільйонні статки.
Українські реалії
Українські чиновники відобразили у деклараціях за минулий рік 46 351 BTC. За актуальним курсом це близько 2,3 млрд. USD. Загалом декларації до ДПС було подано 791 тис. чиновників. Про наявність цифрової валюти фіскалів до відома повідомили 652 посадові особи. Понад 60% чиновників, що задекларували цифрові валюти, виявилися власниками біткоїнів. Ще 24% вважають за краще вкладатися в Ethereum.
На момент підготовки матеріалу вартість 1 BTC складала 48301 USD. У 2020 році цього ж дня биткоин торгувався на рівні 23 800 USD. У квітні цього року його вартість зросла до 67 000 USD. Після цього головна криптовалюта почала знижуватися в ціні.