додомуІнтернет«Укрпошта» та дошка оголошень OLX стали учасниками нової шахрайської схеми.

«Укрпошта» та дошка оголошень OLX стали учасниками нової шахрайської схеми.

В Україні з’явилася нова схема шахрайства, в якій задіяні класифайд OLX та Укрпошта. Як виявилося, співробітники національного поштового оператора ігнорують обов’язок перевірки документів у одержувачів поштових відправлень. Цим не забули скористатися зловмисники. Про появу нової схеми шахрайства стало відомо від Одеси С. Кравця. Чоловік розповів про неї у своєму Facebook-акаунті.

Суть нової схеми шахрайства
Одесита зацікавило оголошення, опубліковане на класифайді OLX. Його автор пропонував до торгу мобільний пристрій iPhone 12 mini на умовах передоплати з доставкою до поштового відділення. Після одержання від покупця 11 тис. грн. в обумовлені угодою терміни смартфон автор оголошення так і не надіслав. Він пообіцяв це зробити через день.

Коли iPhone таки був відправлений, Кравець із подивом виявив на OLX аналогічне оголошення. Його автор пропонував для придбання iPhone 12 mini за 11 тис. грн. Чоловік вирішив дочекатися посилки. Під час ознайомлення з вмістом мобільного пристрою він не виявив. Замість нього в посилці лежали солодощі та сік. Одержувати її Кравець не став. Кошти були зараховані назад OLX на картковий рахунок чоловіка.

Через кілька днів одесит зіткнувся на вулиці зі співробітницею поштового відділення, що видавала йому посилку. Вона повідомила, що того ж дня до відділення з’явився чоловік із ідентичною накладною. У видачі посилки співробітниця йому відмовила. Після цього таємничий відвідувач просто покинув відділення.

Суть схеми зводиться до того, що шахраї, що відправили посилку, знаходять у соцмережах людей, яким пропонують забрати поштове відправлення з поштового відділення за винагороду. Документи працівники «Укрпошти» майже ніколи не питають. Як тільки посилка отримана, OLX відразу перераховує оплату на картковий рахунок зловмисників.

Позиція “Укрпошти”
В «Укрпошті» щодо появи нової схеми шахрайства зазначили, що співробітники, які працюють в операційних залах, зобов’язані перевіряти документи в одержувачів поштових відправлень. Керівники відділень ретельно слідкують за цим. Правила видачі посилок доводяться до персоналу системно. Порушники правил жорстко караються. Для виявлення допустимих працівниками відділень порушень «Укрпошта» використовує «таємних покупців».

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніше

Недавні коментарі